Leiterinnen

Anaih

Anaih

Team Placeholder

avani

Rafaela Seeholzer
avani@blauringruswil.ch

Gruppe: Chillimea's

im Blauring seit: 2006

Kurse: GLK

typisch mich:
Blauringfan, ein bisschen laut, aufgestellt, lacht gern

typisch Blauring:
tanzen, basteln, singen, Ziit tom d'Sou useloh =)

Bay

bay

Patricia Kneubühler
bay@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
b-lond a-bentürlostig y-ogurette-liebhaberin

typisch Blauring:
de blauring esch ned nor de HAMMER sondern de ganz WÄRKZÜGCHASCHTE ;)

Bileyu

Bileyu

Joana Graf
bileyu@blauringruswil.ch

Gruppe: Famento

im Blauring seit: 2009

Kurse: GLK

typisch mich: Lesme ond emmer echli of s’Zmettag am plange

typisch Blauring: Lebensfreu(n)de & ganz velli Meitschi of eim Huufe

Calia

Calïa

Jasmin Rogger
Calia@blauringruswil.ch

Gruppe: Taiowas

Kurse: GLK, SLK, EK

im Blauring seit: 2005, seit 2012 als Leiterin

typisch mich:
toupatsChig SkifAhre Lache gärn öufsbereÏt GrAetetorne

typisch Blauring:
Baschtle Loschtig ha tAnze lUt sii Riese Schar HEftli läse omespeNne LaGer veRchleide NatUr Senge oMeblödele WerwöUfle

canoi

canoi

Vera Oberson
canoi@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
tanzen, lachen

typisch Blauring:
singen, tanzen, lachen, Lagerfeuer, verkleiden, Theater

Case

Case

Anne Schmid
case@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
glücklich und froh, wie die Maus im Haferstroh

typisch Blauring:
lache, tanze, senge ond barfuess omesprenge

Cepa

CEPA

Tina Stadelmann
cepa@blauringruswil.ch

Gruppe: Chillimea's

im Blauring seit: 2005

typisch mich: voller Energie

typisch Blauring: Stimmung

Chai

Chai

Alina Stiz
chai@blauringruswil.ch

Gruppe: Prosaja's

im Blauring seit: 2007

Kurse: GLK 2017

typisch mich:
omeblödele, quatsche, Gländgames ond esse - das machi bsonders gärn.

typisch Blauring:
de Blaureng fend ech en super Sach, wo so vell Meitschi i verschednigem Alter zähme send ond s'Lager gniessed

Chavi

chavi

Deborah Emmenegger
chavi@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lache, för jede seich aha, mängisch chli en langi leitig, humorvoll

typisch Blauring:
eh risigi Troppe vo Meitschi w eim Huufe, theäterle, verkleide, senge, lostig ha, veli kuuuli Momänt döffe zäme erläbe

Cyah

cyah

Valerie Hafner
cyah@blauringruswil.ch

Gruppe: Padalica

 

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
frölich, hilfsbereit, ungeduldig

typisch Blauring:
singe, tanze, zäme si

Dyonn

dyonn

Nila Buchmann
dyonn@blauringruswil.ch

Gruppe: Jabajio

Kurse: –

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
helfsbereit, spontan, lebensfreud

typisch Blauring:
freundschafte, senge, tanzen, lache, zäme si

Fayt

Fayt

Vanessa Bucheli
vanessa@blauringruswil.ch

Gruppe: Vetura

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
omerotze ond emmer voll debii

typisch Blauring:
lache, tanze, senge

Giua

Giua

Lea Portmann
giua@blauringruswil.ch

Gruppe: Famento

Im Blauring seit: 2009

typisch mich:
gesprächig, offen, aufgestellt

typisch Blauring:
ausgeflippt, kreativ und lustig sein

Imea

Imea

Leanne Groenendijk
leanne@blauringruswil.ch

Gruppe: Vetura

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
för jede spass z ha ond emmer e chli dörenand

typisch Blauring:
lache, tanze, senge ond natürlich theäterle ;)

Ivy bearbeitet

Ivy

Chiara Limacher
chiara@blauringruswil.ch

Gruppe: Vetura

Juzz

Juzz

Lisa Näf
juzz@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

im Blauring seit: 2006

typisch ich:
lache, ässe, Blaurengfan, Metgled vom Mandalamolverein

typisch Blauring:
lache, tanze, omeblödele, Lagerfüür, zäme si ond Spass ha

 

Kjmono

Kjmono

Marina Hans
kjmono@blauringruswil.ch

Gruppe: Miniera

Leida

Léïda

Melanie Albisser
melanie@blauringruswil.ch

Gruppe: Vetura

Im Blauring seit : 2010

Typisch mich:
fröhlech, helfsbereit, lache gärn

Typisch Blauring:
tanze, senge, lache, lebensfreu(n)de

Lenn

Lenn

Tina Wolfisberger
lenn@blauringruswil.ch
Levi

levi

Siriam Kwanthong
levi@blauringruswil.ch

Gruppe: Kalastaja Varke

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
spontan, Teller zerstörend, temperamentvoll, für jeden Seich zu haben

typisch Blauring:
Zeit mit Freunden verbringen, einander besser kennenlernen, Spass haben

Liff

Liff

Kim Meyer
liff@blauringruswil.ch

Gruppe: Prosajas

im Blauring seit: 2007

Kurse: GLK 2017

typisch mich:
gärn am Lache, chaotisch, lebendig, en riese Blaurengfan :)

typisch Blauring:
verkleide, theäterle, senge, tanze, omedräcke ond ond ond...

Lju

Lju

Lina Stöckli
lju@blauringruswil.ch
Maoli

Maoli

Anja Erni
maoli@blauringruswil.ch

Gruppe: Famento

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
spontan, naturverbunden, motiviert, emmer zum rozze und spass z ha

typisch Blauring:
Bändeli knöpfe, Frässcheschte, tanze, zäme lache, lagerfüür

Mavi

mavi

Marrit Dubach
mavi@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
chaotish,verrückt und fröhlich

typisch Blauring:
Lache,tanze, singe barfuess umesprenge, zit zeme verbringe, lebensfründe

Mojo

mojo

Lara Stiz
mojo@blauringruswil.ch

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
ufgstellt, plauderfröndlech ond ben emmer bemene spass debi.

typisch Blauring:
gmeinschaft spass ha ond tolli erläbnisse erläbe. Lebensfreu(n)de gfende ond kreativ sii

Nesh

Nësh

Matilde Lopes
nesh@blauringruswil.ch
Nia

Nïa

Chiara Loser
nia@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
guet gluunt ond bi jedem seich debil

typisch Blauring:
Schissdräck mache, Spass z'ha metenand

Nilaya

Nilaya

Elin Erni
nilaya@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
blond, blau, super schlau ;)

typisch Blauring:
Spass ha ond lostig si met emend Hufe verrückte Hühner :)

Noja

noja

Sophie Stäger
noja@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2006

typisch mich: 
fröhlech sii, Hüenerfödle, emmer e chli (bzw. chli fest) ängstlech, kribbelig und krabbelig und emmer gern debi :) 

typisch Blauring:
tanze, senge, männerlos, omesöile, Schlammschlacht, Lagerfüür und so rechtig omeblödele

Oluna

oluna

Anja Portmann
oluna@blauringruswil.ch

Gruppe: 

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
tanze, ruhig, ha meega gern chend, cha gute zulose

typisch Blauring:
Lagerfüürstemmig, eifach chend si ond seich mache...

Pajtoo

Pajtoo

Rahel Zihlmann
pajtoo@blauringruswil.ch

Gruppe: Famento

Kurse: –

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
fröhlich, strahlend ond vou debi

typisch Blauring:
lache, tanze, senge, lagerfüür

 

 

 

Quinn

Quinn

Tashina Geisseler
quinn@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
lebändig, för alles zha, hilfsbereit, motiviert ond  ech fuuschte gärn ;)

typisch Blauring:
tanze, senge, eifach zäme loschtig ha, so sih wimer esch, frönde förs s'läbe fende ond no velli anderi tolli sache :)

Quma

Quma

Nadja Sager
quma@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
emmer es bez spot, quirlig, vor jede Spass z'ha

typisch Blauring:
Spass ha, met Frönde zäme sii

Race

Race

Noemi Heini
noemi@blauringruswil.ch

Gruppe: Padalica

im Blauring seit: 2011

typisch mich:
emmer 5 minute zspot

typisch Blauring:
Eine för Alli, Alli för eine!

 

Ramba

ramba

Rahel Grüter
ramba@blauringruswil.ch

Gruppe: Chillimea's

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lache, omeblödele, tanze, tanze, tanze, Scheibe schön verkleide ond eifach chli rambazamba

typisch Blauring:
cheibe lostig ha, tolli lüüt, super stemmig, 2 Woche omechendele

Ramira

ramira

Carina Brun
ramira@blauringruswil.ch

Gruppe: Padalica

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
fröhlich, ungeduldig, lange Leitung

typisch Blauring:
singen, tanzen, lachen, basteln und zäme si

Reira

Reira

Ronja Steffen
reira@blauringruswil.ch

Gruppe: Jabaijo's

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
motiviert, sportlech , offe för Alles & mängisch chlii en Schesshaas

typisch Blauring:
pindlech sii, tanze, senge, Lagerfüür,  Theäterle,  bändele, Lebensfreu(n)de ond VELL ässe

riah

riah

Simone Keller
riah@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Theater, Musik, tanze, Klavier, singe, lache, Blauring

typisch Blauring:
tanze, bastle, singe, verkleide, Bändeli chnöpfe, viel lache

Rue

rue

Delia Heller
rue@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Blauringfan <3, Sommersprosse, zmetzd drinen, statt nor debi

typisch Blauring:
verkleide, theater, bastle, chönne omechendele oder ou mou rechdig d sou use lo

Sjelle

Sjelle

Saphina Kunz
sjelle@blauringruswil.ch

Gruppe: Prosaja's

Im Blauring seit: 2008

Kurse: GLK D17

Typisch mich:
Zöpfleri, quatsche, lache und eifach Spass ha

Typisch Blauring:
zäme singe, tanze, theäterle, omeblödle ond no velles meh

Sley

sley

Gioia Schaller
sley@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Theater, singe, tanze, viel lache & natürli Blaureng

typisch Blauring:
dräcke, lache, verkleide & kendsch si

Squito

Squito

Julia Loser
squito@blauringruswil.ch

Gruppe: Taiowas

Tap

Tap

Rahel Vogel
tap@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

Kurs: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
set e und je es stolzes Blaurengmeitli

typisch Blauring:
Lache Tanze senge neui fröndschafte gwönne eh oh...

 

 

Tasca

tasca

Anja Schöpfer
tasca@blauringruswil.ch

Gruppe:Padalica

im Blauring seit: 2011

typisch mich:
emmer guet glunt, helfsbereit, esse gärn schoggi ond liebe de blaureng

typisch Blauring:
s'sommerlager esch atemlos, Frönde förs Läbe, senge ond tanze

Tease

Tease

Stefanie Seeholzer
stefanie@blauringruswil.ch

Gruppe: Vetura

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2010

typisch mich: 
immer gut gelaunt, für jedes Abenteurer zu haben,

typisch Blauring:
Stögelischuerenne, Lagerfüür

Toe

toe

Shirin Konrad
toe@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lachen, Spass, Fasnacht, Wasserratte

typisch Blauring:
Spass, lachen, singen, tanzen, Theater

Trai

trai

Joelle Limacher
trai@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
gut gelaunt, immer für ein Spass zu haben, lustig sein

typisch Blauring:
chend si, omeblödele onds eifach lostig metend ha, senge ond tanze

Veja

Veja

Moana Lötscher
veja@blauringruswil.ch
Vioh

Vioh

Carina Konrad
vioh@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
viel reden, viel & laut lachen, vollmotiviertes Blauringmeitschi

typisch Blauring:
lostig ha, omechendele, lebensfreu(n)de, tanze, theäterle, verkleide

Xell

Xell

Soraya Fuchs
xell@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
vöu am Lache, lebensfreudig, xellig, mängisch chli zföu, ufgstellt, voller Energie

typisch Blauring:
es loschtig ha, senge, tanze, verkleide, bastle, dräcke, lache, "Stimmung", jedes Jahr zwo onvergesslichi Lagerwoche verbrenge

Yeil

Yeil

Jil Herzog
yeil@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

Kurse: GLK

typisch mich:
gross& motiviert

typisch Blauring:
lebensfreu(n)de

Yewa

yewa

Carole Buchmann
yewa@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: GLK & SLK

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
aufgestellt, lachen, manchmal chaotisch, natürlich, Blauringliebhaberin

typisch Blauring:
tanzen, senge, omeblödele ond das alles of eim Huufe ohni Buebe =)