Leiterinnen

Aidoa

Aidoa

Isabelle Seeholzer
aidoa@blauringruswil.ch

Gruppe: Xerjsha

Kurse: GLK, SLK, Kidsmodul

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
En rüüdige Blauring Fan

typisch Blauring:
Nome Fraue uf ein Huufe, met dene chan me omeblöde und Fröndschafte fürs Lebe gfende

Anaih

Anaih

Anea

anea

Linda Galliker
anea@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
singen, lachen, tanzen, plaudern

typisch Blauring:
veli verchleideti guet gluunti Ladies.

Avani

avani

Rafaela Seeholzer
avani@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2006

Kurse: GLK

typisch mich:
Blauringfan, ein bisschen laut, aufgestellt, lacht gern

typisch Blauring:
tanzen, basteln, singen, Ziit tom d'Sou useloh =)

Bay

bay

Patricia Kneubühler
bay@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
b-lond a-bentürlostig y-ogurette-liebhaberin

typisch Blauring:
de blauring esch ned nor de HAMMER sondern de ganz WÄRKZÜGCHASCHTE ;)

Bileyu

Bileyu

Joana Graf
bileyu@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
für jede Spass z'ha, Plaudertante, spontan, kreativ, voll debi

typisch Blauring:
Heftli läse, lostig sei, Lebensfern(n)de, eifad nome gniesse, bändele, Lagerfür, eifach e guti Sach

Calia 2

Calïa

Jasmin Rogger
Calia@blauringruswil.ch

Gruppe: Taiowas

Kurse: keine

im Blauring seit: 2005, seit 2012 als Leiterin

typisch mich:
toupatsChig SkifAhre Lache gärn öufsbereÏt GrAetetorne

typisch Blauring:
Baschtle Loschtig ha tAnze lUt sii Riese Schar HEftli läse omespeNne LaGer veRchleide NatUr Senge oMeblödele WerwöUfle

Canoi

canoi

Vera Oberson
canoi@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
tanzen, lachen

typisch Blauring:
singen, tanzen, lachen, Lagerfeuer, verkleiden, Theater

Case

Case

Anne Schmid
case@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
glücklich und froh, wie die Maus im Haferstroh

typisch Blauring:
lache, tanze, senge ond barfuess omesprenge

CEPA

CEPA

Tina Stadelmann
cepa@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2005

typisch mich: voller Energie

typisch Blauring: Stimmung

Chai 2017

Chai

Alina Stitz
chai@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
Ech has sehr gern lostig ond ben en ufgstellti Person. Ech ben au sehr sehr gern met de Chend zäme.

typisch Blauring:
de Blaureng fend ech en super Sach, wo so vell Meitschi i verschednigem Alter zähme send ond s'Lager gniessed

Chavi

chavi

Deborah Emmenegger
chavi@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lache, för jede seich aha, mängisch chli en langi leitig, humorvoll

typisch Blauring:
eh risigi Troppe vo Meitschi w eim Huufe, theäterle, verkleide, senge, lostig ha, veli kuuuli Momänt döffe zäme erläbe

Chiara Limacher

Chiara Limacher

Cleo

Cleo

Fabienne Kneubühler
cleo@blauringruswil.ch

Gruppe: Aneyas Fiores

Im Blauring seit: 2004

typisch mich:
musig, sport, gueti luune verbreite & natürlech de blaureng :-)

typisch Blauring:
en huufe meitschi wo mer eifach so chan sie wiemer wett!

cyah

cyah

Valerie Hafner
cyah@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
frölich, hilfsbereit, ungeduldig

typisch Blauring:
singe, tanze, zäme si

Dyla

Dyla

Melanie Müller
dyla@blauringruswil.ch

Gruppe: Xerjsha

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
Fan vo de Xerjsha's, Fan vo Gländgames, Fan vom Lagerässe, FAN VOM BLAURENG 

typisch Blauring:
baschtle, Speli mache, theäterle, dräcke, senge, tanze ond lache bes eim de Buch weh dued :)

dyonn

dyonn

Nila Buchmann
dyonn@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
helfsbereit, spontan, lebensfreud

typisch Blauring:
freundschafte, senge, tanzen, lache, zäme si

Eva Buchmann

Eva Buchmann

Fima

Fima

Rahel Buchmann
fima@blauringruswil.ch

Gruppe: Xerjsha

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
ufgestellt, ha gern Blauring

typisch Blauring:
dräcke, chendsch tue

Fjal

Fjal

Nadine Gärtner
fjal@blauringruswil.ch

Gruppe: Xerjsha

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
fröhlech, lache gärn & vöu, fusticheib, es Blaurengmeitschi

typisch Blauring:
spass, vöu seich mache, senge, tanze, onvergässlechi Sache erläbe:)

Giua

Giua

Lea Portmann
giua@blauringruswil.ch

Im Blauring seit: 2009

typisch mich:
gesprächig, offen, aufgestellt

typisch Blauring:
ausgeflippt, kreativ und lustig sein

Glue

glue

Venera Mrijaj
glue@blauringruswil.ch

Gruppe: coesão

Kurse: GLK, SLK, SLRG, Kids-Modul

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
tanzends, blauringliebens, im laborstehends , wiblechs Wäse

typisch Blauring:
riesig grosse Hühnerhöfe met loschtige lügt

Juzz

Juzz

Lisa Näf
juzz@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lache vell, due gärn ässe, Blaureng, be chli chaotisch, ferieliebhaberi

typisch Blauring:
zäme lache (bes eis brüellet), tanze, senge, theater spele, gueti ziite verbrenge, speli spele, seich mache, baschtle... ond natürlech das alljöhrige supertolle Blaurenglager

Lastoa

Lastoa

Aline Buob
lastoa@blauringruswil.ch

Gruppe: Velasca Muella

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
chli chaotisch, blond, kreativ ond fröhlech

typisch Blauring:
omespenne, lache, werwölfle

Leanne Groenendijk

Leanne Groenendijk

Levi

levi

Siriam Kwanthong
levi@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
spontan, Teller zerstörend, temperamentvoll, für jeden Seich zu haben

typisch Blauring:
Zeit mit Freunden verbringen, einander besser kennenlernen, Spass haben

liff

Liff

Kim Meyer
liff@blauringruswil.ch

Gruppe: Prosajas

im Blauring seit: 2007

typisch mich:
sehr gern am Lache, lebendig, lebensfreudig, chaotisch, emmer voll debil, gern för lostigs z ha ond en riese Blaurengfan.

typisch Blauring:
En Groppe tolli Lüüt, verkleide, theäterle, senge, tanze, omedräcke, bändele, s'lostig ha ond natürlich jedes Johr zwee onvergesslichi Lagerwoche womer weder rechtig daff chend si :)

Maoli

Maoli

Anja Erni
maoli@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
spontan, naturverbunden, motiviert, emmer zum rozze und spass z ha

typisch Blauring:
Bändeli knöpfe, Frässcheschte, tanze, zäme lache, lagerfüür

mavi

mavi

Marrit Dubach
mavi@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
chaotish,verrückt und fröhlich

typisch Blauring:
Lache,tanze, singe barfuess umesprenge, zit zeme verbringe, lebensfründe

Melanie Albisser

Melanie Albisser

Moeva

Moeva

Renate Portmann
moeva@blauringruswil.ch

Gruppe: coesão

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
emmer motiviert, es lache im Gsecht

typisch Blauring:
tanze, theäterle, senge, omeblödele

Mojo

mojo

Lara Stiz
mojo@blauringruswil.ch

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
ufgstellt, plauderfröndlech ond ben emmer bemene spass debi.

typisch Blauring:
gmeinschaft spass ha ond tolli erläbnisse erläbe. Lebensfreu(n)de gfende ond kreativ sii

Nia

Nïa

Chiara Loser
nia@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
guet gluunt ond bi jedem seich debil

typisch Blauring:
Schissdräck mache, Spass z'ha metenand

Nilaya

Nilaya

Elin Erni
nilaya@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
blond, blau, super schlau ;)

typisch Blauring:
Spass ha ond lostig si met emend Hufe verrückte Hühner :)

Noemi Heini

Noemi Heini

Noja

noja

Sophie Stäger
noja@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
Musik, fröhlich si, hasse Füess, männliche Gang, Chaos, Blaureng

typisch Blauring:
tanze, senge, kei Buebe, omesöile, Schlammschlacht ond so rechtig omeblödele

Oluna

oluna

Anja Portmann
oluna@blauringruswil.ch

Gruppe: siara

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
tanze, ruhig, ha meega gern chend, cha gute zulose

typisch Blauring:
Lagerfüürstemmig, eifach chend si ond seich mache...

Pajtoo

Pajtoo

Rahel Zihlmann
pajtoo@blauringruswil.ch

Gruppe: Famento

Kurse: –

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
fröhlich, strahlend ond vou debi

typisch Blauring:
lache, tanze, senge, lagerfüür

 

 

 

Pao

Pao

Selina Albisser
pao@blauringruswil.ch

Gruppe: coesão

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
riiite, vell lache, lostig si, seich mache

typisch Blauring:
vell meitschi, theäterle, bastle, senge, lagerfüür,...

Pocca

pocca

Lara Kaufmann
pocca@blauringruswil.ch

Gruppe: coesão

Kurse: noch keiner

im Blauring seit: 2005

typisch mich:
Blauring, Unihockey spele, snowboarde, ech be kei Tierkönneri, emmer för jede Spass zha :)

typisch Blauring:
tanze, senge, lache bes eim Träne chömid, dräcke, Lagerfüür, zäme en hammer Ziit erläbe :)

quinn 2017

Quinn

Tashina Geisseler
quinn@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
lebändig, för alles zha, hilfsbereit, motiviert ond  ech fuuschte gärn ;)

typisch Blauring:
tanze, senge, eifach zäme loschtig ha, so sih wimer esch, frönde förs s'läbe fende ond no velli anderi tolli sache :)

Quma

Quma

Nadja Sager
quma@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
emmer es bez spot, quirlig, vor jede Spass z'ha

typisch Blauring:
Spass ha, met Frönde zäme sii

Ramba

ramba

Rahel Grüter
ramba@blauringruswil.ch

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lache, omeblödele, tanze, tanze, tanze, Scheibe schön verkleide ond eifach chli rambazamba

typisch Blauring:
cheibe lostig ha, tolli lüüt, super stemmig, 2 Woche omechendele

Ramira

ramira

Carina Brun
ramira@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2010

typisch mich:
fröhlich, ungeduldig, lange Leitung

typisch Blauring:
singen, tanze, lachen, basteln und zäme si

Reira

Reira

Ronja Steffen
reira@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
motiviert, sportlech , offe för Alles & mängisch chlii en Schesshaas

typisch Blauring:
pindlech sii, tanze, senge, Lagerfüür,  Theäterle,  bändele, Lebensfreu(n)de ond VELL ässe

Riah

riah

Simone Keller
riah@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Theater, Musik, tanze, Klavier, singe, lache, Blauring

typisch Blauring:
tanze, bastle, singe, verkleide, Bändeli chnöpfe, viel lache

Rue

rue

Delia Heller
rue@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Blauringfan <3, Sommersprosse, zmetzd drinen, statt nor debi

typisch Blauring:
verkleide, theater, bastle, chönne omechendele oder ou mou rechdig d sou use lo

Sjelle

Sjelle

Saphina Kunz
sjelle@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
ech ben sehr lostig ond guet organisiert. Ond sehr wechtig: ech han mega gern Chend :)

typisch Blauring:
S'Lager esch eifach s'Highlight vom Johr ond mech freuts scho ufs nöchschte.

Sley

sley

Gioia Schaller
sley@blauringruswil.ch

Gruppe: mamambo

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
Theater, singe, tanze, viel lache & natürli Blaureng

typisch Blauring:
dräcke, lache, verkleide & kendsch si

Slix

Slix

Jenny Furrer
slix@blauringruswil.ch

Gruppe: Aneyas Fiores

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
Schoggi, Musig ond lache ou wenns gar ned loschtig esch ;D

typisch Blauring:
Lache, senge, tanze, theäterle. halt eifac Frauepower :D

Squito

Squito

Julia Loser
squito@blauringruswil.ch

Gruppe: Taiowas

Stefanie Seeholzer

Stefanie Seeholzer

Step

Step

Saroscha Kwanthong
step@blauringruswil.ch

Gruppe: coesão

Kurse: GLK, SLRG, Wahlmodul Berg

im Blauring seit: 2004

typisch mich:
lache gern, be chli, emmer bemne g'spass debi, snowboarde, tanze, blaurengliebhaberi

typisch Blauring:

tanze, senge, omedräckle, omeblödele, s'alljöhrleche Lager ond di vele Meitschis

Team Placeholder

Tap

Rahel Vogel
tap@blauringruswil.ch

Gruppe: Anilas

tasca

tasca

Anja Schöpfer
tasca@blauringruswil.ch

Kurse: –

im Blauring seit: 2011

typisch mich:
emmer guet glunt, helfsbereit, esse gärn schoggi ond liebe de blaureng

typisch Blauring:
s'sommerlager esch atemlos, Frönde förs Läbe, senge ond tanze

Tibo

TiBo

Dorine Müller
tibo@blauringruswil.ch

Gruppe: Velasca Muella

Kurse: GLK

Im Blauring seit: 2003

typisch mich:
verrockti Sache mache, lache, Sport mache & notürlech im Blauring debi si!

typisch Blauring:
Lagerfüür, theäterle, lache, spele & eifach nochli „chendsch“ si!

Toe

toe

Shirin Konrad
toe@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: Einstufungstest

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
lachen, Spass, Fasnacht, Wasserratte

typisch Blauring:
Spass, lachen, singen, tanzen, Theater

trai

trai

Joelle Limacher
trai@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
gut gelaunt, immer für ein Spass zu haben, lustig sein

typisch Blauring:
chend si, omeblödele onds eifach lostig metend ha, senge ond tanze

Vanessa Bucheli

Vanessa Bucheli

VIOH

Vioh

Carina Konrad
vioh@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

typisch mich:
viel reden, viel & laut lachen, vollmotiviertes Blauringmeitschi

typisch Blauring:
lostig ha, omechendele, lebensfreu(n)de, tanze, theäterle, verkleide

Voi

Voi

Lara Stadelmann
voi@blauringruswil.ch

Gruppe: Aneyas Fiores

Kurse: GLK

im Blauring seit: 2003

typisch mich: Schoggi wotti

typisch Blauring: alles geili Sieche ;)

Xell

Xell

Soraya Fuchs
xell@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2008

typisch mich:
vöu am Lache, lebensfreudig, xellig, mängisch chli zföu, ufgstellt, voller Energie

typisch Blauring:
es loschtig ha, senge, tanze, verkleide, bastle, dräcke, lache, "Stimmung", jedes Jahr zwo onvergesslichi Lagerwoche verbrenge

Yeil

Yeil

Jil Herzog
yeil@blauringruswil.ch

im Blauring seit: 2009

Kurse: GLK

typisch mich:
gross& motiviert

typisch Blauring:
lebensfreu(n)de

Yewa

yewa

Carole Buchmann
yewa@blauringruswil.ch

Gruppe: calimera

Kurse: GLK & SLK

im Blauring seit: 2006

typisch mich:
aufgestellt, lachen, manchmal chaotisch, natürlich, Blauringliebhaberin

typisch Blauring:
tanzen, senge, omeblödele ond das alles of eim Huufe ohni Buebe =)

Zapato

Zapato

Caroline Seeholzer
zapato@blauringruswil.ch

Gruppe: Velasca Muella

Kurse: GLK, Wahlmodul Berg

Typisch mich:
Verrückt, kreativ & aufgestellt

Typisch Blauring:
Wandern, Tanzen, Lagerfeuer, Verkleiden, den Mädchen ein Lachen ins Gesicht zaubern